Pisarze

      Czcigodny Zeus uradował się wielce, przygotowania do Boskiego Zgromadzenia widząc. Chcąc wspomóc ludzkie przedsięwzięcie, ruszył swą boską Ręką i wysłać do Padwy Północy swych najznamienitszych skrybów raczył. I tak oto Rafał Dębski, Stefan Darda oraz Jacek Komuda obecnością swoją zaszczycą nas podczas IX Zamojskich Spotkań z Fantastyką.

Bosko!

Jacek Komuda

Jacek Lech Komuda (ur. 23 czerwca 1972) – polski pisarz, z wykształcenia historyk. Zafascynowany jest historią Rzeczypospolitej szlacheckiej, autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. W 2009 r. rozpoczął cykl powieściowy "Orły na Kremlu", którego głównym bohaterem jest ponownie Jacek Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606. Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „Gamestar”, pracował również w „Clicku!” i „Komputer Świat Gry”.


Rafał Dębski

Rafał Dębski (ur. 1969) – polski pisarz fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. Z wykształcenia i zawodu psycholog. Od czerwca 2009 redaktor naczelny miesięcznika "Science Fiction, Fantasy i Horror". Debiutował w "Nowej Fantastyce" nr 5/1998 opowiadaniem "Siódmy liść". Do dziś opublikował liczne opowiadania i powieści. Jego teksty pojawiały się w "Fenixie", "Magii i Mieczu" i "Science Fiction, Fantasy i Horror". Współpracował też z "Gazetą Rycerską" i pismami kobiecymi. W 2005 roku została opublikowana jego pierwsza powieść "Łzy Nemezis". W zakresie literatury fantasy otrzymał nagrodę "Nautilus" w 2007 roku za powieść "Czarny Pergamin" i w 2008 za "Gwiazdozbiór kata". Ponadto opublikował cykl kryminałów, których główną postacią jest komisarz Michał Wroński, napisał też powieść dziejącą się podczas konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Zajmuje się ponadto tłumaczeniami rosyjskich twórców powieści fantasy.Stefan Darda

Stefan Darda (ur. 2 września 1972 w Tomaszowie Lubelskim) – polski pisarz, autor głównie literatury grozy. Pochodzi z Lubyczy Królewskiej, obecnie mieszka w Przemyślu. Zadebiutował w październiku 2008 roku powieścią Dom na wyrębach, która została nominowana do Nagrody Sfinks w kategorii "Polskie powieści roku", do której nominowano 46 utworów i w której zajęła 5. miejsce, uzyskując 357 głosów.Książka została również nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jest to książka grozy osadzona w polskich realiach połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, sięgająca do wierzeń ludowych. W roku 2010 ukazały się dwa tomy cyklu Czarny Wygon (tom pierwszy – Słoneczna Dolina, tom drugi – Starzyzna), którego akcja została umiejscowiona na Roztoczu. Również w 2010 roku ukazała się debiutancka powieść autora, Dom na wyrębach w wersji audio, w interpretacji Wiktora Zborowskiego. Utwory Stefana Dardy zdobyły w roku 2011 najwięcej nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla – najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej. Wśród nominowanych utworów za rok 2010 znalazły się powieści: Czarny Wygon. Słoneczna Dolina oraz Czarny Wygon. Starzyzna, a także opowiadanie Ostatni telefon.

Źródło: Wikipedia