O konwentach w ogóle:

Czym są konwenty?
   Najprościej rzecz ujmując są to zazwyczaj kilkudniowe spotkania miłośników fantastyki oraz Mangi i Anime. Ludzie o wspólnych zainteresowaniach zjeżdżają się w jedno miejsce o wyznaczonej dacie i tam integrują się uczestnicząc w atrakcjach przygotowywanych przez organizatorów konwentu i jego uczestników. Wśród atrakcji występujących zazwyczaj na konwentach, najczęściej pojawiają się:
  - prelekcje na przeróżne tematy;
  - konkursy - od kalamburów po hardcorowe wiedzówki z danej książki, czy filmu;
  - pokazy - od prezentacji strojów, przez fire-show, aż po przedstawienia teatralne;
  - spotkania autorskie z pisarzami, projektantami lub innymi znanymi w kręgach fantastycznych osobistościami;
  - projekcje filmowe;
i wiele, wiele innych.
   Ponieważ są to imprezy kilkudniowe, potrzebne są noclegi i wyżywienie dla uczestników. Zazwyczaj na konwentach jest możliwość przenocowania na terenie obiektu, czy to w salach zbiorowych, czy pod namiotami. Czasami jednak potrzebne jest załatwienie sobie miejsca w hotelu, natomiast wyżywienie najczęściej leży całkowicie w kwestii uczestnika.
      Na szczęście organizatorzy często zapewniają zniżki w pobliskich sklepach i restauracjach, a czasem udaje się zorganizować na terenie konwentu miejsce, gdzie można zjeść.
      Co do samych uczestników - zazwyczaj są to ludzie i występują w przedziale wiekowym: od niemowlęcia, zabranego na konwent przez mamę-fantastkę lub tatę-fantastę po osoby w podeszłym wieku. Przeważa jednak młodzież licealna oraz osoby dorosłe, ale przed 40-ką.


O ZSzeFie

      Zamojskie Spotkania z Fantastyką (w skrócie ZSzeF) - jest to organizowana corocznie przez Zamojski Klub Fantastyki impreza, zrzeszająca miłośników fantastyki oraz Mangi i Anime z Polski. Tegoroczna edycja jest już dziewiątym z kolei konwentem pod nazwą ZSzeF. Tegorocznym motywem przewodnim konwentu są mitologie świata, z naciskiem na mitologie starożytne. Podczas konwentu doświadczycie niesamowitych doznań, poznacie niezwykłych ludzi, usłyszycie wspaniałe prelekcje, wygracie legendarne konkursy, obejrzycie oszałamiające pokazy i spotkacie się z Nimi.
Z Bogami.
A ich listę znajdziecie w zakładce "Informacje->Organizatorzy"